Eskisinden Daha Kirli

Yönetmen: Erdem Sönmez

Yapımcı: Candan Yaygın

Oyuncular: Feridun Koç, Ecren Can Serim

Gösterim Tarihi ve Saati: 21 Aralık Perşembe, Saat: 17.00; 22 Aralık Cuma, Saat 11.00

Mekan: AKM Yeşilçam Sineması

Not: Gösterim Ücretsizdir.

Konu:

Temizlik takıntısı olan Hakkı Bey (51) flört ettiği Hamiyet Hanım’ı (43) kahve içmek için evine davet etmiştir. Yağmur yağdığı için yerler çamurludur ve Hamiyet Hanım ayakkabıları çamurlu bir şekilde gelmek zorunda kalır.

Hakkı Bey kapıda Hamiyet Hanım’ı karşılar, eve davet eder ama aklı kapı önünde kalan ayakkabılarda ve çamurlu merdivenlerdedir. Hamiyet Hanım ile takıntıları yüzünden iletişim kuramaz ve bir bahane üretip Hamiyet Hanım’ı evde bir yalanla bekletir. Hamiyet Hanım’a belli etmeden ayakkabıları ve merdivenleri siler.

Hamiyet Hanım uzun bir süre bekler ve bu durumdan sıkılır. Kıyafetlerini alır ve kapıyı açtığında ayakkabılarının tertemiz, apartman merdivenlerinin ise Hakkı Bey tarafından silinmekte olduğunu görür.

Hamiyet Hanım söylenerek gider ve yalnız kalan Hakkı Bey, Hamiyet Hanım’a gitmek ister. Hazırlanır, süslenir ve evden çıkar.

Hakkı Bey kapısının önündedir ve cesaretini toplayıp çamura bastığı anda kirlendiğini hisseder. Evine tekrar döner ve temizlenip dışarı çıkar. Çamura basmadan gidebileceği bir yol bulmuştur. Taksi apartmana yaklaşır ve Hakkı Bey’in önünde durur. Hakkı Bey çamura basmadan taksiye biner.